SAHNE PLATFORMU MEKANİK SİSTEMİ

Sahne içerisinde seyircinin görüş alanı içinde konumlanıp sahne ölçülerine uygun dizayn edilmiş olan çukurun içine yapılan mekanik platform veya platformlardır.Sistem sahnede bulunan çukurun derinliğine göre sahne kotu üzerine çıkabilir.Ayrıca ana platformlar uygun ölçülerde ise üzerine yükselebilen ve açı verebilen ikinci platformlar oluşturulabilmektedir.

Amacı

Sahne de yapılacak olan gösteri sırasında gösteriye uygun atraksiyonlara yardımcı olup dekor ve oyuncu transferini hızlı biçimde taşımaya yarar.

Yapı

Taşıyıcı konstrüksiyon: Statik ve dinamik yük hesabı yapılarak tasarlanır. Taşıyıcı konstrüksiyon üstü, ahşap döşemesi için uygun karo la j yapılır.

Otomasyon

Otomasyon dahilinde sistemin hareketini ve hareket sınırlarını kontrol edecek elektronik cihazlar mevcuttur. kullanıcı, panodan sistemin hareketini kolaylıkla kontrol edebilmektedir.

Sistem Bileşenleri

- Taşıyıcı çelik konstrüksiyon (ana taşıyıcı çeliği ve üst şase çeliği) - Kılavuzlama ya da ray sistemi - Güç aktarım elemanları - Motor - Emniyet switch sensör sistemleri